Manicure japoński – sposób na naturalnie piękne paznokcie

Każdy z nas marzy o pięknych i zadbanych dłoniach. Ich pielęgnacja wymaga jednak sporo czasu, cierpliwości i systematyczności. Codzienne obowiązki w pracy i w domu narażają bowiem dłonie i paznokcie na różnego rodzaju uszczerbki. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie czynności, które dają ku temu możliwość, wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Obecnie spora część kobiet, jak i również mężczyzn korzysta ze specjalistycznych zabiegów pielęgnujących dłonie i paznokcie, oferowanych przez każdy niemalże salon kosmetyczny. Jednym z takich zabiegów jest popularny nie od lat, ale od wieków manicure japoński, który korzeniami sięga do starożytnych metod pielęgnacyjnych Dalekiego Wschodu. Manicure japoński jest metodą w stu procentach naturalną i zdrową.

Polega on na właściwym oczyszczeniu, wypiłowaniu i wypolerowaniu paznokcie w pierwszej fazie. Potem natomiast wmasowuje się w płytkę paznokcia specjalną odżywkę oraz pyłek, które sprawiają, że uzyskuje ona zdrowy i błyszczący wygląd. Preparaty wcierane w płytkę są bogate w różnego rodzaju substancje odżywcze, takie jak pyłek pszczeli witaminy: np. A i E, kreatynę i przede wszystkim krzemionkę z Morza Martwego. Jest to zabieg doskonały dla osób ceniących sobie naturalny wygląd, ale bardzo jednocześnie dbających o zdrowie i o siebie (dla zainteresowanych zabiegami pielęgnacyjnymi na twarz ➡ Sonoforeza).

Aby jednak manicure japoński przyniósł maksymalne efekty, powinna go wykonać wykwalifikowana kosmetyczka. Warszawa dysponuje ogromną ilością gabinetów urody, w których własne dłonie klientki mogą oddać w dłonie profesjonalistów. Cena takiego manicure to, w zależności od miejsca i stosowanych preparatów, około 50 zł. Zabieg powinno się co jakiś czas powtarzać.

Mając jednak odrobinę więcej czasu i chęci, można z powodzeniem taki właśnie manicure wykonać samodzielnie w domu. Składniki można skompletować indywidualnie, ale również można zakupić zestaw do manicure japońskiego, którego cena wynosi około 130 zł. Przy jego pomocy zabieg można wykonać nawet kilkanaście razy. Jest to z pewnością o wiele bardziej ekonomiczne rozwiązanie dla osób ceniących sobie oszczędności, jednak nie da się ukryć, iż mimo to kobiety nadal wybierają wizyty w salonach kosmetycznych – stanowią one bowiem jednocześnie chwilę odprężenia, relaksu, są odskocznią od codzienności oraz niewątpliwie chwilą wytchnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>