Pielęgnacja twarzy w poznańskim salonie kosmetycznym

Każdy pragnie jak najdłużej pozostać piękny i młody. Salony kosmetyczne i kliniki chirurgi estetycznej rosną jak grzyby po deszczu. Jednak są sposoby na to, żeby zadbać o swój wygląd w domu, nie wydając tysięcy złotych na profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Myli się też ten, kto uważa, że samodzielne dbanie o swój wygląd wymaga ogromnej ilości wolnego czasu i specjalistycznych umiejętności. Jest kilka prostych zabiegów, które można, a nawet trzeba wykonywać samodzielnie. Jeśli staną się one codzienną kilkudziesięciu sekundową rutyną, to pozwolą nam na zachowanie młodego i zdrowego wyglądu. Mowa tu o 4 krokowej pielęgnacji twarzy. Na czym ona polega ?

Otóż 4 krokowa pielęgnacja twarzy powinna odbywać się dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Pierwszym krokiem, jest zmycie twarzy mleczkiem. Należy rozdzielić mleczka do demakijażu, od mleczek oczyszczających. Demakijaż nie jest bowiem krokiem pielęgnacyjnym. Drugim krokiem jest tonik. Przygotowuje on skórę pod położenie kremów. Dzięki temu, że otwiera pory w skórze, pozwala na lepsze wchłonięcie się składników kremów, w jej głębsze warstwy. Trzeci krok to krem pod oczy. Kładzie się go na kości policzkowe, wciskając go do środka, a nie rozsmarowując na skórze. Czwartym krokiem, jest położenie kremu do twarzy. Rano wklepujemy w twarz krem na dzień, wieczorem krem na noc. Taka pielęgnacja zajmuje około minuty, a wykonywana codziennie, pozwala zachować skórze młody, zdrowy wygląd. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Po pierwsze, kosmetyki muszą być odpowiednio dobrane do typu cery. Tutaj pomoże poznańska kosmetyczka ze swiaturody.com lub konsultantka kosmetyczna, czy samodzielna interpretacja wyglądu cery. Najlepiej też, jeśli stosujemy kosmetyki jednej firmy. Każda stosuje bowiem własne bazy do ich produkcji i nie ma pewności, czy kosmetyki różnych firm w połączeniu ze sobą, nie spowodują uczulenia. Natomiast w ramach jednej firmy, można dowolnie mieszać ze sobą serie. W przypadku kobiet należy pamiętać też o tym, że mówiąc o twarzy, mamy na myśli twarz, szyję i dekolt. Należy też jak najmniej stosować wody do mycia twarzy, a każdy prysznic, czy kąpiel kończyć opisaną powyżej pielęgnacją. Każda dobra kosmetyczka pracująca w salonie kosmetycznym w Poznaniu doradza swoim klientką, żeby dbały o cerę również w domu i na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>