Gdzie szukać dobrego ortodonty w Toruniu?

W dzisiejszych czasach piękny, zadbany uśmiech to nasza wizytówka. Coraz więcej osób inwestuje nie tylko w wypełnienia dobrej jakości, ale również w estetyczne aspekty dbania o zęby. Wybielanie i prostowanie zębów to jedne z najbardziej popularnych zabiegów tzw. stomatologii estetycznej. I o ile wybielanie to zazwyczaj zabieg jednorazowy, tak prostowanie zębów to proces trwający od kilku miesięcy do nawet kilku lat (wszystko zależy od stanu wyjściowego naszego uzębienia). Prostowanie zębów wiąże się z kilkoma utrudnieniami (np. estetyka samego aparatu na zęby, dokładne mycie zębów po każdym posiłku, unikanie pokarmów zbyt oblepiających zęby, zakaz stosowania gum do żucia, itp.), dlatego każdy chce jak najszybciej zakończyć leczenie.

Stąd tak ważne jest wybrania odpowiedniego stomatologa w Toruniu do przeprowadzenia całego procesu. Doświadczony lekarz ortodonta (wikipedia.org/wiki/Ortodoncja) dobierze właściwą metodę leczenia i rodzaj aparatu, dzięki czemu możliwe będzie osiągnięcie oczekiwanego efektu w najkrótszym czasie. Poszukiwania dobrego lekarza  najlepiej zacząć tradycyjnie, wśród znajomych, którzy sami przechodzą lub przeszli proces prostowania zębów i mogą polecić lub odradzić lekarza na bazie własnych doświadczeń. Jeśli jednak ten sposób zawiedzie, zawsze można spróbować bardziej nowoczesnych metod. Istnieje wiele portali internetowych specjalizujących się w zbieraniu informacji o lekarzach oraz opinii na ich temat (polecane: dentysta-stomatolog.com Toruń).

Do najlepiej ocenianych gabinetów ortodontów i lekarzy stomatologów w Toruniu zaliczamy m. in. NZOZ Praktyka Stomatologiczna Bellastoma znajdującą się przy ulicy Szosa Chełmińska 84/ 86 oraz Klinikę stomatologiczną DENmed w dwóch lokalizacjach: w lewobrzeżnej części Torunia, na ulicy Gen. Józefa Hallera 102a oraz prawobrzeżnej – Kościuszki 51b. Godne polecenia jest także Centrum Stomatologii Estetycznej Karina Drosd umiejscowione na Rubinkowie, niedaleko hipermarketu Obi, przy ulicy Konstytucji 3 Maja 13 (lekarz ortodonta Monika Sugalska). Internauci polecają również dwa prywatne gabinety lekarzy ortodontów, jeden na ulicy Przy Kaszowniku 43d należący do pani Dominiki Rakowieckiej, drugi zlokalizowany na Starówce, przy ulicy Szerokiej 9, gdzie przyjmuje pani Dorota Siemianowska – Krajewska. Oczywiście wyżej wymienione przykłady nie wyczerpują listy lekarzy ortodontów przyjmujących w Toruniu. Czasami warto odwiedzić kilku specjalistów (zazwyczaj za wizyty konsultacyjne się nie płaci), aby wybrać właściwego dla siebie. W końcu jest to wybór na dłuższy okres czasu.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>