Stomatologia w Białymstoku

Stomatologia to trudny dział medycyny, który zajmuje się leczeniem szeroko pojętych problemów z uzębieniem, a także innych tkanek jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Aby zostać stomatologiem, a raczej jak po wejściu Polski do Unii Europejskiej ustalono, lekarzem dentystą, należy ukończyć pięcioletnie studia, zaliczyć staż podyplomowy, żeby w końcu móc przystąpić i zdać Lekarsko- Dentystyczny Egzamin Państwowy.

Tak duże restrykcje dotyczące tego zawodu, gwarantują, że trafiając na fotel w gabinecie stomatologicznym naszym uzębieniem zajmie się prawdziwy specjalista w tej dziedzinie. Baza gabinetów stomatologicznych w Białymstoku jest bardzo rozbudowana [http://dentysta-stomatolog.com/bialystok,1.html], zdecydowanie mamy z czego wybierać. Są tutaj centra stomatologiczne przyjmujące pacjentów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, takie jak centrum medyczne Vita-Med, przy ulicy Legionowej, Stomatologia Rodzinna przy ulicy Rzemieślniczej, czy Lux-Dent na ulicy Upalnej oraz wiele innych. Do wyboru mamy także wiele prywatnych gabinetów stomatologicznych, a w tej kwestii na wyróżnienie zasługuje Czar-Dent, znajdujący się przy ulicy Świętokrzyskiej, wiele pochlebnych opinii ma również pani Ewa Szczygieł, przyjmująca swoich pacjentów przy ulicy Świętego Rocha. Jak widać mamy z czego wybierać i tylko od nas zależy czy zdecydujemy się na leczenie darmowe, czy prywatne. Nie zważając na wybraną przez nas formę leczenia starajmy się wyłuskać perełki wśród specjalistów w dziedzinie stomatologii w Białymstoku. To niezmiernie ważne, bowiem bardzo trudno doprowadzić do zadowalającego stanu zaniedbane lub źle leczone zęby.

Zdecydowanie złym pomysłem jest testowanie różnych gabinetów, lepiej wybrać jeden sprawdzony i korzystać tylko z jego usług, zapewniając sobie w ten sposób oprócz miłej atmosfery oszczędzenie czasu i pieniędzy. Czas i pieniądze można zaoszczędzić w jeszcze jeden sposób – mianowicie nie dopuszczać do wystąpienia ubytków w naszym uzębieniu, korzystać ze szczoteczki najlepiej elektrycznej, dobrej pasty z fluorem i nici dentystycznej. Postępując zgodnie z zaleceniami dentystów może okazać się bowiem, że wizyty w centrum stomatologicznym ograniczymy jedynie do niezbędnych, choć zupełnie bezbolesnych i zdecydowanie nieinwazyjnych wizyt kontrolnych. Nie zapominajmy także przekazywać odpowiedniej wiedzy na temat higieny jamy ustnej naszym dzieciom.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>