Pielęgnacja szyi i dekoltu

Mówi się, że wygląd dłoni i szyi zdradza wiek kobiety. To prawda, ponieważ o ile zadbane, znajdujące się pod stałą opieką fryzjerów włosy mogą wyglądać zawsze młodo i pięknie, o ile odpowiedni makijaż ukryje nasz wiek przed światem, o tyle szyja i dłonie obdarzone są tak delikatną i wiotką skórą, że nie pozostawiają cienia tajemnicy. Skóra na szyi i dekolcie pozbawiona jest niemalże całkowicie gruczołów łojowych, dlatego trzeba się szczególnie troszczyć o jej prawidłowe nawilżenie. Konieczna jest tutaj odpowiednia dieta, ale również nie obędzie się bez dodatkowych zabiegów kosmetycznych. Tylko systematyczność i konsekwencja pomogą nam uzyskać zamierzone efekty.
Codzienna pielęgnacja, to podstawa, ale warto również od czasu do czasu wspomóc się wizytą w pobliskim gabinecie urody czy salonie kosmetycznym, gdzie z pomocą przyjdzie nam wyspecjalizowana kosmetyczka (lista gabinetów w Warszawie – swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html). Warszawa czy Wrocław, Poznań czy Kraków, w każdym mniejszym czy większym mieście znajdziemy salon kosmetyczny dopasowany do naszych potrzeb. Obecnie bowiem rynek jest maksymalnie nasycony tego typu miejscami, gdzie możemy zadbać o swój wygląd pod okiem specjalistów.


W kwestii dbania o skórę szyi i dekoltu proponuje się klientom przede wszystkim masaże wzbogacone olejkami nawilżającymi czy różnego rodzaju zabiegi związane z mikrodermabrazją oraz peeling kawitacyjny. Wszystkie te zabiegi prowadzą do odmłodzenia naszej skóry, gdyż w przypadku tak newralgicznych miejsc, jak dekolt czy szyja, główny problem polega na szybkim starzeniu się skóry. Jak wcześniej wspomnieliśmy w tych okolicach praktycznie nie występują gruczoły łojowe, przez co skóra jest przesuszona, znikoma jest tam tez tkanka tłuszczowa, która z kolei z wiekiem zaczyna się gromadzić, powodując, że szyja staje się grubsza.
Jeżeli zatem pragniemy wyglądać pięknie, chcemy być pewni siebie i nie zamierzamy ukrywać szyi pod milionem różnych apaszek, przeznaczonych na każda okazję; jeżeli chcemy nosić na szyi piękną biżuterię i nie obawiać się, że ktoś skieruje wzrok w jej stronę, musimy wytrwale i systematycznie pielęgnować naszą skórę oraz stosować odpowiednią dietę. A dopasowując się do powyższych wskazówek, możemy być pewni, że efekty będą widoczne przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>